IT Вакансії

Адаптація Нових Співробітників

Людині, що працює віддалено, часто відправляють ноутбук з усією необхідною софтиною. Мерч не буде зайвим, а додасть ефекту причетності до компанії. Якщо ви хочете використовувати свої ресурси повною мірою і працювати з кращими талантами, що є на ринку, вам потрібен налагоджений процес адаптації. Тільки тоді можна знизити плинність кадрів та побачити синергію роботи співробітників. І хоча немає загальної системи адаптації, яка працювала б у всіх випадках, ви можете використовувати ці рекомендації, щоб створити свою власну модель. Вашому новому співробітнику потрібно буде ознайомитися з багатьма моментами.

Вважається, що результат може бути досягнутий лише завдяки спільній роботі та колективному інтелекту. Не рідкість, коли у великих проєктах процес онбордингу триває більше як тиждень, і лише після цього розпочинається етап відкриття доступів. У цей час розповідають про відділи та посади співробітників, із більшою частиною з яких DevOps-спеціаліст не перетинатиметься в роботі. У 2005 році вчені провели дослідження, яке довело це явище. Учасники експерименту грали в азартні ігри, а вчені слідкували за реакцією і вкінці провели генетичний тест.

За словами Юлі, те, що у її команді 70% інтровертів, справді очевидно, адже професія програміста входить у ТОП 5 ідеальних вакансій для інтровертів. Але круто, коли в команді витримуєтьсябаланс інтровертів та екстравертів. Сьогодні практично всі компанії використовують принципи командного духу та вважають, що спільна робота — ключ до успіху. Офіси мають відкрите планування, без стін та перешкод для спілкування — середовище ідеальне для екстравертів. Навіть самому ТОП-овому спеціалісту потрібен час на адаптацію. Щонайменше, щоб отримати відповіді на організаційні питання.

Тімлід (а можливо PM), на відміну від HR, буде комунікувати з новачком про його конкретні завдання та цілі. Йому важливо бути відкритим, розповісти більше про проєкт, інструменти, а також бути готовим дати конструктивний зворотний зв’язок. Частина команд працюють в оупен-спейсах, частина — у кабінетах. Працівники, які потребують спокійнішого середовища, можуть працювати з дому або ж користуватися мітинг-румами та місцями у лаундж-зонах, де їх ніхто не потурбує.

Інтроверти Чи Екстраверти: Кого Більше В It

Родіон Азнауров, Advanced Software Engineer в Інновекс, вважає себе інтровертом, але водночас він — тімлід і командний гравець. Ідея з короткими тестами після важливих тем із корпоративної Wiki — хороша. Так роботодавець зможе зрозуміти, чи засвоїв новий співробітник важливу інформацію.

  • В компанії Інновекс вирішили розпитати колег та дізнатися, який тип особистості переважає в командах Інновекс.
  • Тільки тоді можна знизити плинність кадрів та побачити синергію роботи співробітників.
  • Як екстраверти, так і інтроверти, надають перевагу роботі в тиші, коли потрібно зосередитися.
  • Працівники, які потребують спокійнішого середовища, можуть працювати з дому або ж користуватися мітинг-румами та місцями у лаундж-зонах, де їх ніхто не потурбує.
  • Інтроверти, як і екстраверти, мають свої плюси та мінуси в роботі.
  • Щоб скоротити процес навчання та зробити перші дні нового співробітника ефективнішими, переконайтеся, що вони знають інструменти (типу Jira), які будуть використовувати.

Екстравертам в Інновекс цікавіше працювати в команді, але ефективніше — індивідуально, коли немає речей, які відволікають. Том ДеМарко та Тімоті Лістер, керівники компанії The Atlantic Systems Guild, провели дослідження під назвою “Воєнні маневри розробників”. В дослідженні взяли участь понад 600 учасників із 92 країн світу, які отримали завдання написати програму у свій звичний робочий час за звичним робочим місцем. Стосовно розгортання, це процес за сценарієм, і нові розробники повинні знати цей процес крок за кроком. Це допоможе вивчити особливості програми на досвід попередньої команди й уникнути помилок, які вони зробили.

Адаптація Нових Співробітників: Що Потрібно Знати Devops

Ці приклади показують, що відсутність фонового шуму та подразників позитивно впливають на ефективність роботи людей. Тобто постійна комунікація, без можливості індивідуально вникнути в задачу, може нашкодити результативності. Як пише у своїй книжці “Сила інтровертів” Сюзан Кейн, нове групове мислення звеличує команду.

Від “Slack тільки для робочих питань”, до “кожна четверта п’ятниця місяця — пивна вебзустріч з колегами”. Як виявилось, вони всі хотіли б працювати https://wizardsdev.com/ будь-де, але не в офісі, де їм постійно заважають зосередитися. Для початку представте майбутнього керівника новому співробітнику.

Залишити Відповідь

Але це не повинно переростати в опитувальник на 10 сторінок після кожної другорядної теми. Активний, дружній, амбіційний, комунікабельний, гарно адаптується до змін та швидкий у прийнятті рішень.

Починаючи від спільного колу з колегами, до інструментів, які їм знадобляться для роботи. Важливо, щоб ця інформація не перевантажувала, не забирала зайвий час та не завдавала незручностей. Щоб такого не сталося, потрібно розпочати знайомство задовго до реального першого робочого дня. Родіон каже, що у команді немає проблем зі спілкуванням інтровертів та екстравертів. І якщо виникає ситуація, коли хтось комусь створює дискомфорт, усі вміють делікатно на це вказати і вирішити питання.

Інтроверти Та Soft Skills: Речі Несумісні?

Безперервний супровід HR-менеджером нового IT-фахівця необхідний для його легкої та оптимальної за часом адаптації в команді. HR вкрай важливо систематично спілкуватися з усіма членами команди, незалежно від того, новачок це чи старожил. Є своя атмосфера та рівень знайомства хто такий web-розробник між співробітниками. Є рекомендації щодо ескалації проблем, які ваша команда органічно перетворила на унікальну корпоративну культуру. Тому рекомендується створити Wiki для співробітників у Confluence, де будуть описані основні правила роботи в компанії.

Крок 4 Супровід Hr Та Тімліда

І ті, і ті можуть бути хорошими керівниками, як показало опитування серед працівників Інновекс. Попередні два кроки більшою мірою були загальними для всіх IT-співробітників, третій крок — характерний для нових розробників. Без технічної документації вони просто не можуть розпочати роботу над проєктом. Існує міф, що інтроверти та soft skills — несумісні поняття. На перший погляд може здатися, що людина, яка володіє soft skills, — це типовий образ екстраверта. Діана Усік, Advanced Software Engineer в Інновекс, коментує, що девелоперську роботу краще виконувати вдома, а менеджерську — в офісі разом з командою.

It Новости

Щоб скоротити процес навчання та зробити перші дні нового співробітника ефективнішими, переконайтеся, що вони знають інструменти (типу Jira), які будуть використовувати. В ідеалі потрібно надати новачкам докладні інструкції або організувати спеціальну зустріч з інструктором. Якщо ви використовуєте інфраструктуру Atlassian, подумайте про простір Confluence для таких методичок. Як екстраверти, так і інтроверти, надають перевагу роботі в тиші, коли потрібно зосередитися. Юлія Шоган, Project Coordinator в Інновекс, та екстраверт, каже, що завжди працює в навушниках, тому шум взагалі не проблема. В компанії Інновекс вирішили розпитати колег та дізнатися, який тип особистості переважає в командах Інновекс.

Кожна людина може ефективно виконувати свою роботу, якщо дійсно зацікавлена в результаті. Варто створювати середовище в компанії, яке допоможе краще працювати, незважаючи на типи особистості. Час перетворити нового співробітника в реальну робочу одиницю. Це банальна частина адаптації, з якою більшість компаній справляється добре. Якщо співробітник виходить в офіс, то крім техніки та робочих інструментів, надайте йому комфортне робоче місце та корпоративний інвентар (чашки, блокноти тощо).

Карл Юнг, основоположник системи психологічних типів, пояснює явище інтроверсії як “фокус на внутрішній світ”. Інтроверту комфортно знаходитися в оточенні близьких людей, тоді як екстраверт може легко заводити нові знайомства. Інтроверт та екстраверт — крайні значення на шкалі, а більшість людей не знаходяться чітко на полюсах.

В результаті, 76% учасників з тих, що справилися найгірше, та 38% — найкраще, повідомили, що інші люди часто відволікали їх від роботи та не давали зосередитися. Розробники, які показали найкращі результати, зазвичай працювали в компаніях, де їм забезпечували тихий особистий простір. Бачимо, що інтроверт може без стимуляції виконувати завдання, в той час як екстраверту Вакансія Team Lead (WordPress) Київ часто потрібна винагорода, яка змусить його/її досягнути кращого результату. Компанія IDGConnect провела опитування серед 450 людей, задіяних в IT. Результат показав, що більша частина опитуваних — інтроверти (53%). Екстраверти складають 20%, амбіверти (тип особистості, що містить ознаки інтровертів та екстравертів) — 24%, а решта 3% не змогли визначитися.

Поспілкувалися з людьми із різних проєктів та виявили, що відсоткове співвідношення інтровертів до екстравертів значно відрізняється. Тоді як в одній команді інтроверти складають 30%, а екстраверти — 70%, в іншій — все з точністю навпаки. Незалежно від того, хто у новачка PM або тімлід, процес онбордингу має бути заздалегідь спланований, організований та розподілений за ролями.

Познайомитися з рештою команди новий колега зможе вже в перший робочий день. Якщо проводити адаптацію віддалених розробників хто такий web-розробник або DevOps-інженерів, створіть спільний колл з командою. Так колеги перестануть бути просто іменами в корпоративному чаті.

То Кого Ж Більше Цінує Сучасний It

Оптимальний варіант — спеціально відведений час вивчення документації по проєкту. Інтроверти, як і екстраверти, мають свої плюси та мінуси в роботі. Інтроверти здатні краще вкладатися в дедлайни, реагувати на фідбек, чітко формулювати свої думки. Екстраверти знаходять спільну мову зі всіма, швидше адаптуються та позитивно сприймають зміни у процесах.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *